04

Responzívny
dizajn

Switch Design Responzívny dizajn

Home > Responzívny dizajn

Po tom, čo spoločnosť Google oznámila zmenu vo vyhľadávacom algoritme v prospech responzívnych webov, sa tento prístup stáva dôležitou súčasťou tvorby webov a SEO optimalizácie stránok pre vyhľadávače. V skratke ide o to, aby sa váš web alebo e-shop prispôsobil zariadeniu, z ktorého web prezeráte (PC, Mac, mobil, alebo tablet). Iný vzhľad stránky si môžete dovoliť vo väčšom rozlíšení a iný v menšom rozlíšení displeja. Pričom dominantným zariadením súčastnosti je mobil, nie počítač, ani notebook. Vaša web stránka by teda mala byť prispôsobená a optimalizovaná na všetky tieto zariadenia.

Responzívny dizajn je nastavený tak, aby sa prvky rozdelili a zmenili na obrazovke podľa toho, aká je veľkosť displeja. Preto môže na každom zariadení www stránka vyzerať trochu ináč.

responzívny dizajn switch design

Ak teda máte záujem o dosiahnutie popredných priečky vo vyhľadávači Google, bez responzívneho dizajnu vašej web stránky to už jednoducho nepôjde. Väčšina stránok na Slovensku tomu ešte nie je úplňe prispôsobená, ale trend je jasný. Váš web musi byt "Mobile Friendly". Aj z tohto dôvodu by sa responzívnosť webu mala stať bežným štandardom pre všetky web stránky a online e-shopy na internete.

logo Tvorba web stránok Tvorba web stránok
logo Seo optimalizácia Seo optimalizácia
logo CMS systémy CMS systémy
Neviete si vybrať, potrebujete pomôcť? Radi vám pomôžeme.
Top